Accident la Flămânzi-Botoșani

O femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, ieri, în localitatea Flămânzi. În eveniment au fost implicate două autoturisme în care se aflau, în total, trei persoane.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Punctului de Lucru Flămânzi, cu o autospecială de stingere, dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță SAJ. Aceștia au constatat că toate persoanele erau ieșite din mașini, iar o femeie de 30 de ani avea nevoie de ajutor medical.

Aceasta a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la spital pentru îngrijiri de specialitate.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, fiind deconectate bornele bateriilor.

Sursa:monitorulbt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *