Un șofer, cu carnetul suspendat, a povocat un accident. A refuzat testul pentru stabilirea alcoolemiei

    Conducătorul auto are noi probleme, de această dată penale, pentru că nu a acceptat prelevarea de probe biologice

    Cadrele Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizate, pe data de 25 mai 2025, în jurul orei 19.00, cu privire a producerea unui eveniment rutier pe Drumul Județean 156A, în comuna Girov.

    „S-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 47 de ani, din Dobreni, conducea un autoturism pe DJ 156A, în afara localității Căciulești, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și răsturnându-se.

    În urma evenimentului a rezultat rănirea conducătorului auto, care a fost transportat la o unitate medicală. A refuzat testarea cu aparatul etilotest, iar în urma verificărilor efectuate s-a constat că  are dreptul de a conduce suspendat”, a comunicat Poliția Neamț.

    Sursa:monitorulneamt

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *