Accident grav la ieșirea din Roman
Forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Roman au intervenit la un un accident rutier produs pe E 85 la ieșirea din municipiul Roman, în zona Depozitului Lidl,pe 18august..
În accidentul rutier au fost implicate un autotren și o autoutilitară.
Două persoane blocate în autoutilitară, între care un copil de 5 ani
În urma impactului, cele două persoane aflate în autoutilitară au rămas încarcerate. Un copil, a fost scoas din vehicul de către participanții la trafic. Acesta a fost preluat imediat de un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) și transportat la spital.
Intervenția echipajelor de descarcerare
Echipajele de pompieri au intervenit pentru extragerea bărbatului în vârstă de 54 de ani rămas blocat în vehicul. Acesta a fost scos conștient, dar cu traumatisme, fiind preluat de o ambulanță SAJ și transportat la spital.
UPDATE.
În total au fost înregistrate 3 victime rănite ușor, aflate în acest moment în evaluare medicală, printre care și un minor în vârstă de 5 ani. Conducătorii auto implicați în accident au fost testați cu aparatul etilometru, rezultatele fiind negative în ambele cazuri.
Trafic blocat
Traficul rutier în zonă a fost blocat și s-a desfășurat prin dirijare.

Sursa: monitorulneamt
