Mai multe mașini au fost distruse într-un incendiu puternic pe Calea Moșilor, în Capitală
Un incendiu puternic s-a produs, marţi dimineaţă, pe Calea Moşilor din Capitală. O mașină a luat foc, iar flăcările s-au extins şi la alte patru autoturisme.
Polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 8 Poliție au fost sesizați, prin sistem 112, în jurul orei 08.50, cu privire la faptul că, pe o stradă din Sectorul 2, a izbucnit un incendiu, care se manifestă asupra unui autoturism.
Proprietarul mașinii a reușit să iasă la timp, însă flăcările s-au extins și la alte autoturisme.
„Nu sunt victime”, a trimis ISU București-Ilfov. 
Cinci mașini afectate de incendiu FOTO: ISU
Potrivit pompierilor, incendiul este localizat, nu se mai manifestă cu flacără. Au fost afectate în total, cinci autoturisme.
Traficul în zonă este restricționat, a transmis Brigada Rutieră.
„La incendiul produs pe Calea Moșilor în dreptul imobilului cu nr. 207, pentru a facilita intervenția pompierilor, au fost aplicate restricții de circulație pe Calea Moșilor, sensul de deplasare dinspre str. Mihai Eminescu către bd. Carol I”, a anunțat Brigada Rutieră.
Video aici
Sursa:adevarul
