Motociclist transportat la spital după o coliziune urmată de lovirea a două mașini parcate
Un motociclist a ajuns miercuri noapte la spital, în urma unui grav accident produs în Sectorul 6 al Capitalei. Bărbatul s-a izbit de o mașină care ar fi întors într-o intersecție. Motocicleta a lovit apoi alte două autoturisme parcate.
Accidentul s-a produs în jurul orei 23:00, pe Bulevardul Iuliu Maniu din Capitală, în apropierea stației de metrou Lujerului.
Bărbat: „Domnul a vrut să întoarcă aici și motociclistul venea dinspre Piața Gorjului, dar nu știu dacă a trecut pe roșu sau domnul a întors pe verde, oricum nu s-a asigurat.”
Motociclistul a pierdut controlul și a lovit alte mașini parcate
Corespondent Știrile PRO TV: „Accidentul s-a petrecut într-o fracțiune de secundă. În urma impactului cu autoturismul aflat în spatele meu, motociclistul a pierdut controlul vehiculului pe două roți și a avariat alte două vehicule parcate regulamentar.”
În zonă au ajuns imediat salvatorii. Bărbatul a fost găsit la zeci de metri distanță de locul accidentului.
Video aici
Sursa: stirileprotv
