Accident cauzat de un șofer care a făcut infarct la volan – bărbatul, declarat decedat

Două mașini s-au ciocnit, astăzi, pe autostrada Sibiu – Orăștie, după ce șoferul unei mașini a suferit un infarct. Din păcate, eforturile medicilor au fost zadarnice, bărbatul fiind declarat decedat.

Pe autostrada Sibiu – Orăștie, în dreptul localității Apoldu de Sus, un sibian de 60 de ani a suferit un infarct în timp ce conducea pe banda întâi.

“A pătruns pe banda de urgență, a revenit parțial pe banda întâi și a fost acroșat de o autoutilitară condusă regulamentar”, au precizat reprezentanții Poliției.

Potrivit acestora, nu sunt probleme de trafic.