Infotrafic azi, 21 iulie!

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că din cauza unei coliziuni frontale dintre două autoturisme, circulația rutieră pe DN19 Satu Mare – Negrești Oaș este întreruptă pe ambele sensuri în zona localității Ciuperceni. Conducătorii auto sunt sfătuiți să manifeste înțelegere față de situația creată și să respecte indicațiile polițiștilor rutieri prezenți la locul accidentului. Rută ocolitoare: Satu Mare – Odoreu – Apa.

Din pricina unui eveniment rutier – o autobasculantă a agățat și rupt firele de înaltă tensiune la o trecere la nivel cu calea ferată – circulația feroviară pe relația Timișoara – Lugoj este întreruptă în zona localității timișene Belinț.

În judeţul Harghita, în centrul municipiului Topliţa, cu prilejul desfăşurării manifestării cultural-artistice ,,Zilele Topliţene”, în perioada 17 iulie, ora 8:00 – 21 iulie, ora 12:00, pe DN15(E578) – bd. Nicolae Bălcescu, vor fi închise cele două benzi ale sensului de mers Reghin – Borsec, în zona Casei de Cultură.

Traficul rutier se va desfăşura deviat, pe ruta bd. Nicolae Bălcescu – str. Sportivilor – str. Mioriței, până la intersecția cu str. Avram Iancu, de unde, pentru direcţia Borsec (DN15), se va circula pe str. Libertății, apoi pe str. Borsecului, iar pentru direcţia Gheorgheni (DN12-E578), pe str. Avram Iancu. Pentru direcţia Reghin, traseul se va parcurge în sens invers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *