Accident GRAV pe autostrada A3, sensul de mers Alba-Turda: Două persoane RĂNITE, în urma coliziuni între o mașină și un autotren

Un accident rutier a avut loc joi, 2 iulie, pe breteaua de legătură dintre autostrada A3 Gilău – Turda și DN1, sensul de mers Alba spre Turda.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că în județul Cluj, pe breteaua de legătură dintre autostrada A3 Gilău – Turda și DN1 (E81), la kilometrul 10, în zona municipiului Turda, a avut loc o coliziune între două autoturisme. În urma impactului, două persoane au fost rănite, dintre care una este în stare critică. Circulația este întreruptă.

Potrivit reprezentanților ISU Cluj, în accident au fost implicate două autovehicule, iar două persoane au fost rănite în urma coliziunii.

Video aici

Sursa:ziarulunirea