Autoturism lovit de un camion pe autostrada A1
Mai multe persoane erau să își piardă viața după ce autoturismul lor a fost lovit de un camion, pe autostrada A1.
Două persoane erau să își piardă viața marți pe autostrada A1, pe sensul de mers Arad-Nădlac. O mașină care aparține serviciului de pază autostrăzi și care patrula cu viteză redusă pe banda de urgență a fost acroșată de un autotren și strivită de parapeți.
Șoferul camionului, un cetățean bulgar de 45 de ani, transporta trei microbuze când a lovit mașina din spate. În autoturism se aflau un bărbat de 54 de ani și o tânără de 19 ani.
Bărbatul care se afla la volanul mașinii a fost scos cu greu de pompierii de la descarcerare, și transportat la spitalul județean Arad. Acolo a ajuns și tânăra pasageră din dreapta cu răni ușoare. Pe numele șoferului bulgar s-a deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Sursa:stirileprotv