Mașină furată, distrusă într-un accdent la Lețcani, Iași

Potrivit informațiilor transmise de Secția nr. 3 Poliție Iași, la data de 16 februarie, în jurul orei 05:58, polițiștii au fost sesizați prin apel la Serviciul de urgență 112 de un bărbat în vârstă de 40 de ani, care a reclamat faptul că autoturismul său, parcat pe o stradă din municipiu, i-ar fi fost sustras.

Din primele verificări a reieșit că, în jurul orei 05:50, proprietarul ar fi pornit mașina și ar fi lăsat-o în funcțiune pentru a se încălzi. Câteva minute mai târziu, în jurul orei 05:57, când a revenit la autoturism, acesta nu se mai afla în locul în care fusese parcat, existând suspiciunea că ar fi fost furat de persoane necunoscute.

În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că autoturismul ar fi fost implicat într-un accident rutier soldat cu pagube materiale, produs pe DE583, între localitățile Podu Iloaiei și Lețcani.

La fața locului a fost identificat conducătorul auto, un tânăr în vârstă de 29 de ani, din județul Iași.

Sursa/foto:ziaruldeiasi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *