Șofer aflat sub influența alcoolului, oprit de un stâlp după ce a lovit o mașină staționată

Un bărbat care a urcat la volan deși era băut bine a fost protagonistul unui eveniment rutier.

În timp ce se afla la volanul unui autoturism marca Ford și circula prin Râșca, pe DJ 155A, bărbatul nu a mai putut controla vehiculul într-o curbă.

În aceste condiții, mașina a lovit un VW Polo care era parcat pe marginea drumului.

Din impact, autoturismul marca Ford a fost aruncat într-un stâlp de electricitate, iar autovehiculul marca VW Polo a ajuns într-un gard.

Șoferul care a provocat evenimentul rutier a fost transportat la Spitalul Municipal Fălticeni, unde i s-a stabilit diagnosticul ,,excoriații scalp temporal parietal drept”.

Tot acolo, șoferului i s-au luat probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei, asta după ce aparatul etilotest indicase o valoare de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Sursa: monitorulsv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *