Accident în Adjudeni-Neamț

Un tânăr de 36 de ani a fost protagonistul unui accident produs pe 3 ianuarie, în Adjudeni.
El a pierdut la un moment dat controlul volanului şi a lovit un gard şi o ţeavă de gaz.
„La ora 18:16, a fost anunțat prin apel la 112 un accident rutier produs în satul Adjudeni din comuna Tămășeni. Un autoturism în care se afla doar conducătorul auto a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat pe o parte, lovind gardul unei gospodării și o țeavă de gaz.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Tămășeni, Detașamentul de pompieri Roman și IPJ.
La sosirea forțelor de intervenție conducătorul auto era ieșit din autoturism. Bărbatul în vârstă de 36 de ani a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD, ulterior fiind transportat la spital.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma accidentului rutier.
La locul solicitării au fost solicitați și reprezentanți ai operatorului economic de distribuție a gazelor pentru remedierea defecțiunilor cauzate de accidentul rutier”, au transmis reprezentanţii ISU Neamţ.
Sursa/foto:monitorulneamt
